Beskrivelse
Tekniske parametre
Spildevandsgylle-mudderpumpe
HNYB Spildevandsgyllepumpe er et kraftfuldt pumpeudstyr, der er specielt designet til at håndtere og transportere spildevand indeholdende faste partikler, mudder, slam og andre urenheder. Denne type pumpe er korrosions- og slidbestandig og er velegnet til rensning af byspildevand, industriel spildevandsrensning, byggeplads og minedræning mv.
Produktparameter
Spildevandsgylle-mudderpumpe
| Skræddersyet support | OEM, ODM, OBM |
| Strømkilde | Elektrisk |
| Mærkenavn | HNYB |
| Struktur | Elektrisk vandpumpe |
| Anvendelse | Industrielle kedler, industrielle forsyningsvirksomheder, kunstvanding og landbrug, mineindustri, råvandsindtag |
| Oprindelsessted | Henan, Kina |
| Magt | 1.1-1200kw |
| Outlet størrelse | Mindre end eller lig med 300 mm |
| Flyde | 4.5-5400m³/ H |
| Hoved | 6-118m |
| Materiale | Støbejern/duktiljern/støbestål/rustfrit stål |
Produktegenskaber
Vores virksomhed er en professionel producent med speciale i produktionen. Det er den største flertrinspumpeproducent i det centrale og sydlige Kina. Den har mere end 30 års produktionshistorie, produktserien har komplette specifikationer og en bred vifte af anvendelser.
01
Høj effektivitet og energibesparelse
Ved at overholde specialiseret produktion har vi unikke metoder til valg af produktmodel, fremstilling af forme og støbeprocessen af hydrauliske komponenter.
02
Avanceret procesudstyr
For at sikre produkternes monteringsydelse importerede vores virksomhed avanceret delerensningsudstyr fra udlandet, og hver del blev omhyggeligt dekaneret før den endelige montering.
03
Unik struktur
Installer en O-formet tætningsring på balanceringens og pumpens matchende overflade for at forhindre højtryksvand i at trænge ind i balancekammeret, reducere slid på balancepladen og forlænge produktets levetid.
04
Rimeligt udvalg af materialer
Materialet i balancepladen og balanceringen kan være lavet af overfladecarbid, legeret stål eller QT600Mn, legeret duktilt støbejern i henhold til forskellige brugerbehov.
Virksomhedens fordel
30 års forskning og udvikling af flertrinspumpeproducent
Lydproduktionsproces
Virksomheden har stærk styrke, avanceret produktionsudstyr, perfekte detektionsmidler og en gruppe af højkvalitetstalenter. Vi producerer en bred vifte af produkter med komplette specifikationer.
Tjener i vid udstrækning brugere
Det er meget brugt i kul, minedrift, olie, kemisk industri. tekstil, bybyggeri, papirfremstilling, metallurgi, landbrugsvanding og andre industrier
Komplet kvalitetsstyringssystem
Virksomheden fortsætter med at gå foran. innoverer og udvikler sig, har dannet et komplet sæt kvalitetsstyringssystem i langsigtet praksis og er udstyret med teknisk kompetente installations-idriftsættelses- og eftersalgsserviceteam for at lindre dine bekymringer.
Stærk produktionskapacitet
På nuværende tidspunkt producerer virksomheden 26 serier, 280 varianter og mere end 900 specifikationer af pumpeprodukter.
FAQ
Q: HVAD ER DIN MOQ?
Q: HVAD ER DINE BETALINGSBETINGELSER?
Q: HVILKE CERTIFIKATER HAR DU?
Q: HVAD MED GARANTIEN?
Q: KAN DU GØRE OEM-MÆRKE?
Q: HVAD ER LEVERINGSTIDSEN?
SPØRGSMÅL: ER DU ET FREMSTILLINGS- ELLER HANDELSSELSKAB?
Q: HVORDAN UDSKIFTES DELE?
Q: KVALITET PÅLIDELIG?
Q: HVORDAN KØBER MAN VORES PUMPER?
Q: KAN VI BESØGE FABRIKEN FOR AT LÆRE OM PRODUKTIONSPROCESSEN?
Q: HVILKE LANDE HAR DU KUNDER I VERDEN?
Populære tags: spildevand gylle mudder pumpe, Kina spildevand gylle mudder pumpe fabrikanter
Produktparametre
| Flow(Q): | 4.5-5400m³/ H |
| Hoved(H): | 6-118m |
| Tryk: | 0.06MPa-1.18MPa |
| Kaliber: | Mindre end eller lig med 300 mm |
| Magt: | 1.1-1200kw |
| Middel temperatur: | -20 grad -260(over 80 grader, angiv venligst) |
| Materiale: | Duktiljern/støbestål/slidfast metal/gummi/rustfrit stål mv |
| Ansøgningsomfang: | Det er meget udbredt i metallurgi, minedrift, kul, elektrisk kraft, byggematerialer og andre industrielle sektorer til at transportere slibende og ætsende gylle indeholdende faste partikler og endda stærk slibende gylle med høj koncentration. Kan køres i serie eller parallelt efter behov. |
Et par af
GyllepumpeNæste
Industriel gyllepumpeSend forespørgsel














