Beskrivelse
Tekniske parametre
↵
Produktbeskrivelse

Horizontal centrifugal gyllepumpe er et højeffektivt væsketransportudstyr, der hovedsageligt bruges til at transportere gylleblandinger indeholdende faste partikler. Den er baseret på princippet om centrifugalkraft. Motoren driver løbehjulet til at rotere, så væsken genererer centrifugalkraft under løbehjulets drev og derved realiserer kontinuerlig transport af gylle.
Produktparameter
| Skræddersyet support | OEM, ODM, OBM |
| Strømkilde | Elektrisk |
| Mærkenavn | HNYB |
| Struktur | Enkelt-trins pumpe |
| Oprindelsessted | Henan, Kina |
| Magt | 1,1-1200kw |
| Outlet størrelse | Mindre end eller lig med 300 mm |
| Flyde | 4.5-5400m³/ H |
| Hoved | 6-118m |
| Materiale | Duktilt jern/støbestål/slid-bestandigt metal/gummi/rustfrit stål osv. |
Produktvideo
Strukturelt

anvendelse
Horisontale centrifugale gyllepumper er meget udbredt, f.eks.: gylletransport i metallurgiske malmbearbejdningsanlæg, hydraulisk askefjernelse i termiske kraftværker, gylle- og tungmediumtransport i kulvaskeanlæg, floduddybning, fjernelse af flodslam osv. De kan også bruges til at transportere gylle, der indeholder partikler, metallurgy, kulstofbeskyttelse, og andre industrier.
Funktioner
Høj effektivitet og energibesparelse:Den vandrette gyllepumpe anvender avanceret væskemekanisk design og fremstillingsteknologi og har karakteristika for høj effektivitet og energibesparelse. Dens nøglekomponenter såsom pumpehus og pumpehjul er optimeret og designet til effektivt at reducere energiforbruget, forbedre pumpens effektivitet og spare energiomkostninger for brugerne.
Slid-bestandig og korrosionsbestandig-:Hovedkomponenterne i den vandrette gyllepumpe er lavet af meget slid--og korrosionsbestandige-materialer, såsom høj-kromstøbejern og rustfrit stål. De kan fungere stabilt i lang tid i barske arbejdsmiljøer, reducere hyppigheden af vedligeholdelse og udskiftning og reducere brugernes vedligeholdelsesomkostninger.
Bred vifte af applikationer:Den horisontale gyllepumpe er velegnet til transport af gylle, malmgylle, spildevand og andre medier, der indeholder faste partikler. Transportmediet har en bred vifte af partikelstørrelser, og parametre som flowhastighed og løftehøjde kan tilpasses efter brugernes behov. Det har stærk tilpasningsevne og kan imødekomme behovene i forskellige industrier og forskellige arbejdsforhold.

Produkt certificering

ISO 9001

ISO14001

ISO45001

CE produktcertificering

EAC produktcertificering

Verificeret leverandør
Vores adresse
Zhaogang Industripark, Fengqiu, Xinxiang, Henan, Kina
WhatsApp nummer
+86 158 3619 1545
sales@hnybpumps.com

Populære tags: horisontal centrifugal gyllepumpe, Kina vandret centrifugal gyllepumpe fabrikanter
| Flowhastighed (Q): | 4.5~5400m³/h |
| Hoved(H): | 6~118m |
| Tryk: | 0,06 MPa~1,18 MPa(0,6Bar~11,8Bar) |
| Magt: | 1,1~1200kw |
| Væsketemperatur: | -20 grader ~260 grader (-4 grader F~500 grader F) |
| Materiale: | Duktilt jern/støbt stål/slid-bestandigt metal/gummi/rustfrit stål osv. |
| Anvendelse: | Udbredt i metallurgi, minedrift, kul, elektrisk kraft, byggematerialer og andre industrielle sektorer til at transportere den slibende og ætsende opslæmning, der indeholder faste partikler og endda stærk slibende, højkoncentration slaggeslam. Kan arbejde i serie eller parallelt efter behov. |
Et par af
Centrifugal gyllepumpeNæste
Kemisk gyllepumpeSend forespørgsel










